Guardiola flet për transferimin e Goetzes

Pep Guardiola ka hequr thashethemet e transferimit të Mario Goetzes.

Fjalët e trajnerit ishin të qarta ku foli në konferencën për shtyp. “Goetze është një lojtar i madh, është një lojtar i Bayernit dhe do të jetë gjatë gjithë sezonit që është gati të fillojë. Nuk kishte asnjë kontakt me ekipet e tjera, dhe kjo është e gjitha”.

Megjithatë, pavarësisht fjalëve të Guardiolës, sinjalet e një transferim të mundshëm të lojtarit që vendosi fituesin e Kupës së Botës janë të mëdha pasi ky i fundit nuk e futi fare në lojë në ndeshjen e fundit kundër Valencias.

Madje lojtari e verlësoi lartë Juventusin për sezonin e shkuar.