Greku i parë në Kosovë

Basketbollisti Efthimios Tsakaleris, është lojtari i parë grek që do të luaj në Kosovë njofton GazetaOlle.com.

Menaxheri i lojtari Sprios Kalergis ka shfrytëzuar profilin e tij zyrtarë në ‘Facebook’ duke publikuar flamurin e Kosoves, dhe disa foto të qytetit të Prizrenit.

“Lojtari i parë grek që do të luaj në këtë qytet të bukur Prizren. Do të luaj në Superligën e Kosovës dhe në Ligën Ballkanike”, shkroi menaxheri i lojtarit.

 

11931750_10153132989621243_1258091467_n (1)