Granit Xhaka zbulon përse këndoi shqip para lojtarëve të Arsenalit, dhe si reaguan ata (VIDEO)

 Granit Xhaka ka sqaruar për herë të parë gjestin e tij në zhveshtoret e Arsenalit, ku këndoi para lojtarëve shqip.

Ai zgjodhi këngën “A e din sa shumë të dua”, duke iu bashkuar më pas edhe lojtarët tjerë.

Mesfushori prishtinas tregoi përse e bëri këtë.

“Ajo është një këngë shqipe, e cila më pëlqen dhe që ka refren dashurie”, tha XHaka për “Arsenal.com”, përcjellë “GazetaOlle.com”.

“Ishte një hit masiv në Shqipëri, dhe nuk është këngë e vështirë për t’u kënduar, prandaj e zgjodha atë. Nuk jam këngëtar i mirë, siç po mendoni ju, por mendoj se është diçka që mund ta bëni si lojtar i ri”, shtoi ai. /Olle

https://www.youtube.com/watch?v=Bs1g1RadGV8