Goldon State mposht Cavaliersin

Golden State Warriors u është rikthyer fitoreve në finale të NBA, ku ka mposhtur në ndeshjen e katër Cleveland Cavaliers me rezultat 103:82.

Warriors pas kësaj fitoreje u janë rikthyer fitoreve pas dy humbjeve radhazi dhe po ashtu kanë ndalur edhe serinë pozitive të LeBron Jamesit.

Basketbollisti më i dalluar të Warriors ishte Curry me 22 pikë, ndërsa te Cavaliers më i miri ishte Mazgov me 28 pikë.