Gjilani lider, Drita e fundit

Gjilani i prinë renditjes në elitën e futbollit kosovar, pas xhiros së dytë në Raiffesein Superligës së Kosovës,me gjashtë pikë të tubuara, aq sa kanë edhe Trepça ’89 dhe Feronikeli në pozitat dy, përkatësisht tre.

Ndërkohë, e fundit në renditje ndodhet Drita, pa asnjë pikë.

Superliga – Java e dytë

Rezultatet

Besa – Vushtrria         0:0

Gjilani – Liria              3:1

Istogu – Prishtina       0:0

Hajvalia – Drenica      1:2

Llapi – Trepça ’89       1:2

Feronikeli – Drita        1:0

Renditja

 1. Gjilani        2         6
 2. Trepça ’89 2         6
 3. Feronikeli  2         6
 4. Drenica      2         4
 5. Besa            2          4
 6. Llapi           2          3
 7. Prishtina    2           1
 8. Vushtrria   2          1
 9. Liria            2           1
 10. Istogu         2          1
 11. Hajvalia     2           0
 12. Drita           2          0

 

Java 3

Liria – Feronikeli

Prishtina – Llapi

Drenica – Gjilani

Vushtrria – Hajvalia

Trepça ’89 – Besa

Drita – Istogu