Gjilani kujton golat e rikthimit të madh ndaj Feronikelit

Gjatë kësaj periudhe të pezullimit të kampionatit, skuadra e Gjilanit, ka kujtuar ndeshjen e rikthimit të madh ndaj Feronikelit.

Në takimin e zhvilluar në Drenas, edicionin vjeshtorë, Gjilani ishte duke humbur me rezultatin 1:0, në ‘Rexhep Rexhepi’, por brenda 3 minutash, skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani, kishte shënuar dy gola në fitoren 2:1, shkruan Gazeta Olle.

“Retrospektivë nga dueli #feronikeligjilani në edicionin aktual me golat e Franc Veliut dhe Ylber Kastratit.

A mendoni se ishte ndeshja më e mirë e Gjilanit deri më tani në këtë edicion?

Shprehuni në hapësirën e kometneve”, ka shkruar faqja zyrtare e Gjilanit në Facebook.

KF Feronikeli-SC Gjilani 1-2

🔄Retrospektivë nga dueli #feronikeligjilani në edicionin aktual, me golat e Franc Veliut dhe Ylber Kastratit.🤔A mendoni se ishte ndeshja më e mirë e Gjilanit deri më tani në këtë edicion?Shprehuni në hapësirën e kometneve⬇️

Gepostet von SC Gjilani am Donnerstag, 26. März 2020