Gjest i pabesueshëm dhe shumë prekës nga Mourinho! Thjesht nuk do ta besoni!

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho,  i ka dërguar një letër ngushëlluese tifozit 94-vjeçar të ‘Djajve të Kuq’, i cili është në spital, duke u shëruar nga një sulm në zemër. 

Tifozi i përjetshëm Fredrick Schofield, u nxit nga letra e ‘Special One’. Ai e ka falënderuar Mourinhon për dërgimin e një letre personale ngushëlluese, pasi 94-vjeçar cili po shërohet nga një sulm në zemër.

 Jose Mourinho sent a heart-warming letter to lifelong Manchester United fan Fredrick Schofield, 94, who is in hospital recovering from a stroke

Fredrick Schofield, një  tifoz përjetshëm i skuadrës së  Manchester United, mori letrën në spital pasi nipi i tij, një tifoz i Manchester Cityt, kontaktoi me klubin e Mançester United.

Mourinho është i famshëm për karakterin e tij provokues, por shkrimi i letrës prekëse te tifozët tregon se ai ka një anë të kujdesshme.

 The letter sent by Mourinho

Ai ka shkruajtur: “Ne kohët e fundit ne kemi kuptuar për gjithë përkushtimin tuaj të mrekullueshëm për Manchester United. Dua t’ju shkruaj për t’ju falënderuar për përkrahjen tuaj besnike dhe përkushtimin ndaj klubit. Entuziazmi i tifozëve vazhdon të më befasojë”.

“Unë e kuptoj se keni pasur kohë të vështirë kohët e fundit, por shpresoj që kjo të ndihmojë të dini se unë, lojtarët dhe stafi po mendojmë të gjithë për ty”.

Fredrick thuhet se ka takuar lojtarët e Manchester  United në ndeshjen ndaj Arsenalit një javë përpara katastrofës ajrore të Munihut në shkurt të vitit 1958.

 Fredrick's grandson Kieran sorted the letter - and is a Man City fan

Vajza e tij, Linda, zbuloi se ende vazhdon të shqetësohet për katastrofën, ku tetë lojtarë dhe tre nga stafi i Manchester United ishin midis 23 të vdekurve.

Duke postuar një fotografi në mediat sociale, ai zbuloi se gjyshi i tij ishte “i mahnitur” nga gjesti.

“Gjyshi im ishte i  mahnitur me të, unë jam një tifoz i  Cityt, megjithatë meritat i i takojnë Mourinhos”, tha Kieran.

 Jose Mourinho penned a heart-warming letter to a lifelong Manchester United fan

“Kur i kontaktova ata, nuk e prisja këtë, Unitedi i tejkaloi pritjet e mia këtu. Pasioni i futbollit në qytetin tonë është i mahnitshëm, na ndan, por mund të na bashkojë kur të jetë e nevojshme”.

Linda gjithashtu shtoi një fotografi të Fredrick duke buzëqeshur dhe shkroi: “Faleminderit, djali që e ka marrë këtë  letër sot.  Ai është në depresion pas goditjes së tij”.

Respekt për futbollin. Kieran është një tifoz i pasionuar [Mançester  Siti], por ai e di se gjyshi i tij është [Mançester Junajted]. “Faleminderit që keni bërë ditën e tij. Respekt”. /Gazeta Olle/

 Jose Mourinho was embraced by some Yeovil mascots before kick off