Gjermania – Kosova: Mbyllet ndeshja me këtë rezultat

Ka përfunduar ndeshja, Gjermani  – Kosovë, e vleshme për kualifikime të kampionatit Evropianë.

Kombëtarja e Gjermanisë ka qenë e pamëshirshme ndaj Kosovës  në pjesën e pare duke shkuar në epërsi me rezultat 16:5.

Ndërsa në pjesën e dytë Gjermania ruajti epërsin e krijuar kurse Kosova ishte më efikase në sulm, duke bërë që ndeshja të përfundoj me rezultat  28:17 , por raporton GazetaOlle.com.

Terziqi ishte golashenuesi më i mire i Kosovës me 8 gola të shenuar.

Për Kosovën ishte kjo ndeshja e fundit në këto kualifikime, ku ka një fitore, një barazim si dhe katër humbje./GazetaOLLE