Gjashtë ditë katër ndeshje, as Santiago Bernabeu nuk do të mund të qëndronte

Stadiumi i Gjilani ka qenë i mbingarkuar në ditët e fundit.

Kjo pasi që në këtë stadium luajnë tri skuadra, Gjilani, Drita dhe Vllaznia.

Stadiumi hapi dyert të premten me ndeshjen Vllaznia – Flamurtari, ku në atë ditët kishte shumë të reshura.

vlla 2

Të dielën u zhvillua derbi i Anamorëves me Gjilanit dhe Dritës, në  një terren që së paku ta qonte mallin e fushës së futbollit.

derbi gjilani drita

Të mërkurën vazhdoi me ndeshjen Drita – Feronikeli në kuadër të Kupës, ndërsa nesër e pret po ashtu ndeshjen Vllaznia – Llapi.

24837628_1174840965983894_7822321237016991014_o (1)

Brenda gjashtë ditësh edhe stadiumet më të njohura në botë do ta kishin problem që të ishin në gjendje të mirë, e lere më Stadiumi i Gjilanit. /Gazeta Olle/

derbi gjilani drita