Gol dhe asistim brenda një minuti, Rashica “shtang” Bayernin

Asistim dhe gol për një minuti, Milot Rashica ka shtangur Bayernin e Munichut.

Werder Bremen ka shënuar dy gola brenda një minuti dhe dy herë protagonist ishte Milot Rashica, përcjellë Gazeta Olle.

Fillimisht vushtrriasi asistoi nga e djathta te pika e penalltisë, ku Osako  realizoi me një goditje precize për 2:1.

Pas disa sekondave, ai depërtoi këndi i njëjtë dhe shënoi me ndihmën e shtyllës (2:0).

Bayerni shënoi pastaj nga pika e bardhë për 3:2. /Gazeta Olle/