Gerti Shima: Prishtina, ëndërr e realizuar

Basketbollisti i ri i Sigal Prishtinës, Gerti Shima, ka thënë se ëndrra e tij ka qenë që një ditë të luajë për këtë ekip.

“Jam i lumtur që jam në Prishtinë dhe kjo ka qenë një ëndërr e kamotshme. Kushtet dhe menaxheri Luan Maloku, më bindën që të nënshkruaja me Prishtinën”, ka thënë Shima për ‘Supersport Kosovën’.

Shima vjen nga Shqipëria derisa në Kosovë ka luajtur për Bashkimin dhe Pejën. /Olle