Futemi në javën e futbollit kosovar: Kupa në mesjavë, kampionati në fundjavë

Pas më pak se dy muajsh pushim rikthehet elita e futbollit kosovar me shumë ndeshje interesante që na presin në mesjavë dhe fundjavë.

Ndeshja kryesore e Kupës është ajo mes Trepçës ’89 dhe Llapit, që zhvillohet të mërkurën në ‘Riza Lushta’.

Spikat edhe takimi Ballkani- Gjilani.

Ballkani-vs-Gjilani-696x348

Ndërsa në fundjavë, Prishtina e pret Llapit, i cili brenda katër ditësh zhvillon dy super ndeshje, që mund të vendosin për të shumë në luftën për Evropë.

llapi 1

Drita – Feronikeli, po ashtu është një ndeshje tjetër e fortë që spikat në fillim të pranverës. /Gazeta Olle/

Ndeshjet e Kupës

Ballkani – Gjilani

Trepça’89 – Llapi

Vëllaznimi – Rahoveci

Drenica – Arbëria

Vushtrria – Liria

Istogu – Drita

Prishtina – Kosova (P)

Java e 19-të

Drenica – Besa

Liria – Vllaznia

Prishtina – Llapi

Trepça’89 – Vëllaznimi

Flamurtari – Gjilani

Drita – Feronikeli