Futbollistja nga Kosova, ndër më të bukurat në botë (FOTO)

“Calcio Fanpage”, portali italian i dedikuar futbollit, ka përzgjedhur 5 futbollistet më seksi në ligat europiane.

Mes vajzave është edhe futbollistja nga Kosova e cila luan për klubin e Manchester Cityt dhe me kombëtaren e Suedisë, Kosovare Asllani.

e9eb3d571be5fd4ad1aa6526f78a2f15

Por cilat janë vajzat e tjera?

17974235_1883377798572042_2075470660_n

Toni Dugan, Mançester Siti

17974928_1883377745238714_270154293_n

Suzan Grent, Madhëruell

17974129_1883377678572054_808869463_n

Anuk Hogendijk, Ajaks Vruven dhe Kombëtarja e Holandës

18009364_1883377515238737_1897753786_n

Laure Bullo, PSG dhe Kombëtarja e Francës