Futbollisti shqiptar vrapon në Rusi me flamur të Kosovës (FOTO)

Mesfushori nga Kosova, Bernard Berisha, tash e tutje do të luajë me këpucë sportive në të cilat është i vendosur flamuri i Kosovës.

Futbollisti i skuadrës Anzhi Makhachkala, ka postuar një fotografi në rrjetet sociale me këpucët e tij të reja ku shihet flamuri i Kosovës, raporton ‘sovrani.info’.

Deri më tash nuk ka ndonjë reagim nga Rusët, shtet ky që e kundërshton fuqishëm Pavarësinë dhe falmurin e Kosovës.

Ber