Futbollisti shqiptar drejt largimit nga Lazio, shumë skuadra pas tij

Erdhi me shumë buj por mund të largohet i zhgënjyer. Futbollisti shqiptar me nënshtetësi daneze Riza Durmishi është pranë largimit nga Lazio, dhe destinacioni i ardhshëm mund të jetë Turqia.

Sipas mediave italiane, Lazio është në bisedime me klubin turk të Besiktasit, për transferimin e 25-vjeçarit, në Stamboll.

Mbrojtësi shqiptar, por që luan për kombëtaren e Danimarkës, u transferua një vit më parë në Seria A nga Real Betis, por duket se nuk i ka bindur drejtuesit me paraqitjet e tij.

Interesim për të ka edhe nga Spanja, por ka gjasa të mira që ta kalojë edhe në Gjermani. Për këto dy vendete fundit nuk jepen emra se ku po kërkohet.