Futbollisti që i fitoi zemrat e ‘Plisave’

Në ndeshjen e fundit ku Prishtina ishte mysafirë i Feronikelit, pas ndeshjes plisat kishin kohë edhe për t’i nderuar futbollistët.

Ai që mori përkrahjen më të madhe ishte mesfushori Ergyn Ahmeti.

Djaloshi i ri bëri një ndeshje të shkëlqyer ndaj Feronikelit, duke qenë ndër më të mirët tek bardhëkaltërit.

ergyn ahmeti

Plisat e ftuan pas ndeshjes të bashkohet me ta, duke e thirrur emrin e tij.

Djaloshi mitrovicas nu hezitoi dhe u bashkua me tifozët bardhëekaltër.

Ahmeti prej ardhjes së Mirel Josës është kthyer në një nga pikat kyçe të skuadrës. /Gazeta Olle/

prishtina