Futbollisti më i mirë i Arsenalit udhëton me transport publik

Mesut Ozil, futbollisti i Arsenalit, nuk ishte futbollisti i parë që udhëtoi në Londër me transport publik (metro).

 Mesut Ozil isn't the only footballer to take the Tube

Kohë më parë, futbollistët e Tottenhamit, Eric Dier dhe Cristian Eriksen, pastaj Wilfried Zaha i Crystal Palace dhe shumë lojtarë të tjerë kanë përdorur transportin publik, shkruan ‘The Sun’, transmeton Gazeta Olle.

 Eric Dier and Christian Eriksen share a laugh on the London Underground

Ndërkohë, edhe disa nga përfaqësuesit e Gjermanisë para se të luanin me Anglinë në një miqësore ndërkombëtare në ‘Wembley’ në vitin 2013, Per Mertesacker, Mats Hummels dhe menaxheri Joachim Loë, provuan udhëtimin nëntokësor.

Ata thanë se e bënë atë për t’u shpëtuar rrugëve të mbingarkuara të Londrës.  /Gazeta Olle/

 The German national team went to Wembley Park for a friendly against England