Futbollisti i njohur dënohem me dy muaj burg (FOTO)

Futbollisti i njohur i Paris Saint Germanin, Serge Aurier, është dënuar me dy muaj burgim me arsyetimin se e ka sulmuar një polic vitin e kaluar, nën ndikimin e alkoolit, transmeton Gazetaolle.com nga mediat franceze.

Ai më pari pati probleme edhe me trajnerin Laurent Blanc, pas një video të publikuar në rrjete sociale me ç’rast e kishte ofenduar trajnerin.

Aurier do të paguajë një gjobë prej 700 mijë eurosh dhe shpenzimet gjyqësore 1500 euro.

Burgun nuk do ta mbajë, por do të kryejë punë sociale. /Olle

Paris Saint-Germain's defender Serge Aurier arrives to the Paris courthouse early on 26 September 2016 to answer a charge of elbowing a police officer.