Futbollisti amator bëhet Messi, shënon një super gol (VIDEO)

Linden Dovey, kapiteni i ekipit anglez, Evesham United ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Herefordit.

Ai edhe pse luan në nivel amator, driblloi 3-4 lojtarë dhe të paktën për një ditë në mediat botërore u bë si Messi.

https://www.youtube.com/watch?v=YzKgWlMb1-4