Futbollistët e Vushtrrisë nokautojnë tifozin e tyre: Gazeta Olle ua sjellë fotot më interesante nga derbi Vushtrria-Vëllaznimi

Vushtrria mundi Vëllaznimin 1:0 dje në derbin e tensioneve në Ligën e Parë.

Tifozët vushtrrias u futën në fushë pas përfundimit të pjesës së parë, për t’u përleshur me tifozët e Vëllaznimit, që kishin udhëtuar nga Gjakova.

Skenat nga përplasja mes tyre dhe imazhet më interesante të kësaj sfide, i sjellë foto-reporteri i Gazetës Olle, Hilmi Veliu.

Vendësit fituan 1:0 me golin e Ilir Izmakut, derisa kuqezinjtë u ankuan jo pak në referim.

 

47168272_441064743091441_1975892854051962880_n 46801042_199323781003060_2174953477141168128_n47087306_380741629331172_6450279209091727360_n 47207753_1975223782564260_943167624131379200_n 47240016_2183389651713642_6236625794664235008_n 47312232_1218231028329545_4693833624514985984_n 47375039_2149032072030112_4874036003985162240_n 47384366_257246961636515_975202028550619136_n 47384466_368575913879339_6709996023214768128_n 47436217_360425431378788_177651907630727168_n 47575061_2071235052941514_2503271553320353792_n