FSHF publikon pamje të jashtëzakonshme nga “Arena Kombëtare”

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në nëntor dy ndeshjet e fundit kualifikuese për “Euro 2020”.

Andorra dhe Franca do të jenë kundërshtarët e skuadrës që drejtohet nga Edi Reja, shkruan Gazeta Olle.

E ndeshja ndaj Francës pritet të jetë mjaft e veçantë sepse do të inaugurohet stadiumi i ri “Arena Kombëtare”.

Ky stadium është investimi më i madh infrastrukturor në sport në Shqipërim thuhet në njoftimin e FSHF-së.

Federata shqiptare pos tjerash ka publikuar edhe një video fantastike të këtij impianti.

#Stadiumi i ri kombëtar 🔴⚫ Pamjet e fundit nga investimi më i madh në infrastrukturën sportive në #Shqipëri.#Tiranë #FSHF#Zhvillim 💪 ⚽ 🇦🇱️ #UEFA

Gepostet von Federata Shqiptare E Futbollit am Montag, 21. Oktober 2019