Formohet një skuadër e re në futbollin kosovar, vjen nga qyteti me traditë

Futbollit kosovar iu është shtuar edhe një klub i ri.

Bëhet fjalë për KF Prizrenin, përcjellë Gazeta Olle.

Klubi ka plotësuar dokumentacionin dhe prej vitit të ardhshëm do të garojë në Ligën e Dytë.

“Nga dita e sotme 17.05.2019 Qyteti historik i kosoves Prizreni, behet edhe me nje Klub Futbollistik.

FC PRIZRENI nga sezoni 2019/2020 do të garoj me ekipin senior në Ligën e Dytë dhe me te gjitha grupmoshat U17,U15, U13 U11 në Regjionin e Prizrenit të organizuara nga Federata Futbollit Kosovës”, njofton klubi prizrenas.