Formacioni i vitit në La Liga sipas Goal, asnjë lojtar i Real Madridit në të

Portali i njohur sportiv Goal.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit 2018/18 në La Liga. Brenda këtij formacioni dominon Barcelona me 4 lojtarë, pastaj 3 ka Ateltico Madrid si dhe Sevilla, Getafe, Celta Vigo dhe Valencia përfaqësoen me nga një lojtar.

Ajo që bie në sy është mungesa e madhe e lojtarëve të Real Madrid brenda këtij Formacioni ku sipas Goal asnjë futbollist nga Los Blancos nuk e ka merituar të jetë në formacionin bazë të La Ligas këtë edicion.

11-sha sipas Goal është kjo: Jan Oblak | Atletico Madrid, Damian Suarez | Getafe, Gerard Pique | Barcelona, Diego Godin | Atletico Madrid, Jordi Alba | Barcelona, Pablo Sarabia | Sevilla, Dani Parejo | Valencia, Rodri | Atletico Madrid, Lionel Messi | Barcelona, Luis Suarez | Barcelona, Iago Aspas | Celta.