Formacionet zyrtare: Liverpool – Arsenal

Liverpooli dhe Arsenali e zhvillojnë derbin e xhiros së 21 në Premierligë. Skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes që fillon në ora 21:00.

Formacioni i Liverpoolit: Mignolet; Clyne, Toure, Sakho, Moreno; Henderson, Milner, Can; Lallana, Ibe, Firmino.

Formacioni i Arsenalit:  Formacioni i Arsenalit: Cech; Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal; Flamini, Ramsey; Walcott, Özil, Campbell; Giroud.