Formacionet zyratre: PSG – Celtic

Paris Saint Germaini dhe Celticu e zhvillojnë në Parc de Princes përballjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit B.

Klubi francez ka regjistruar katër fitore në katër ndeshjet e para dhe e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Skuadra skoceze është në kërkim të një vendi në Ligën e Evropës, ashtu që i nevojiten pikë.

Sido që të jetë, të zgjedhurit e Unai Emeryt konsiderohen favoritë ndaj lojtarëve të Brendan Rodgers.

Formacioni bazë i Paris Saint Germainit:

Formacioni bazë i Celticut: