Finalja e Ligës së Kampionëve, Juventus – Real Madrid: Nuk ndalen golat

Finalja në Ligën e Kampionëve mes Juventusit dhe Real Madridit ka filluar.

Zonja e Vjetër e ka filluar në mënyrë të mirë takimin duke rrezikuar portën e Los Blancos.

Miralem Pjanic në minutën e pestë gjuajti bukur, por Keylor Navas bëri një pritje fantastike.

Po zhvillohet minuta e 20-të.

Real Madrid kalon në epërsi (1:0) në minutën e 20-të me golin e shënuar nga Cistiano Ronaldo.

Juventus e ka barazauar rezultatin në 1:1 me golin e shënuar nga Mario Mandzukiq në minutën e 27-të. /Gazetaolle.com