FIFA ia jep një super lajm Shqipërisë

Lajmet e mira nuk kanë fund për kombëtaren kuqezi para dy ndeshjeve të shtatorit.

Mungesa e Mavrajt në qendër ka bërë me dhimbje koke De Biazin, por ai është qetësuar kur ka marrë vesh se 3 shtyllat e së ardhmes në mbrojtjen kuqezi kanë marë lejën nga FIFA dhe janë gati për këto dy përballje vendimtare.

Bëhet fjalë për Ajetin, Berat Xhimshitin (mbrojtësi që do të grumbullohet për herë të parë me Shqipërinë) dhe Naser Alijin që është marrë leja e nevojshme nga FIFA që këta futbollistë të mund të luajnë me Kombëtaren shqiptare duke nisur që nda sfida e 4 shtatorit ndaj Danimarkës./Panorama Sport/