FFK njofton se nesër fillon puna me ata që pretendojnë të bëhen trajnerë

Nesër (e hëne) më 20 nëntor në orën 9.00 në Banjën e Pejës “ONIX”, do të bëhet hapja e kursit për trajnerë të licencës C UEFA, njofton Federata e Futbollit të Kosovës e përcjellë GazetaOlle.com.
Në hapje veç krerëve të FFK-së, do të jenë edhe vijuesit, ligjëruesit e kursit dhe përfaqësues të Ambasadës gjermane në Kosovë.

auto_ffkaa1490622404
Ky është një kurs disa javorë si rezultat i bashkëpunimit ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë. /Gazeta Olle/

gjonbalaj 1

topi

Top