FFK largon rregullin golaverazhit, risitë e fundit në Ligën e Femrave dhe Ligën e Dytë

Për ti ikur manipulimeve të mundshme në Ligën e Femrave dhe Ligën e Dytë, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka marrë vendim që të zhvillohet një ndeshje përcaktuese mes ekipeve të Ligës së Dytë (pretendente për barazh) dhe Ligës së Femrave (titulli kampion) të cilat kanë numrin e njejtë të pikëve dhe golaverazh të njejtë në ndeshjet e ndërsjellta, shkruan Gazetasheshi.com.

Në Ligën e Femrave janë ekipet e Hajvalisë dhe Mitrovicës që po luftojnë për tu bërë kampion, derisa kryesojnë klasifikimin me nga 56 pikë dhe me golaverazh të njejtë në ndeshjet e ndërjellta (0-0).

Lexo të plotë vendimin: