Festa e titullit kampion shndërrohet në tragjedi (FOTO)

Duhej të ishte një ditë feste në futbollin në Honduras me skuadrën e Motagua që zyrtarizonte titullin, por u kthye në pak kohë në një tragjedi.

Pesë persona humbën jetën dhe të paktën 40 të tjerë u plagosën në stadiumin kombëtar.nintchdbpict000327594480

Ngjarja ndodji para se të fillonte ndeshja finale në mes ekipit që mori kurorën dhe Honduras Progreso.

nintchdbpict000327594539

Incidentet nisën kur një grup tifozësh kërkoi të hynte në një seksion të impiantit në mënyrë të dhunshme dhe ajo çfarë pasoi ishte shkelje masive e njerëzve me këmbë.

nintchdbpict000327593938

nintchdbpict000327603445

nintchdbpict000327594365