Feronikeli e ka një lajm të mirë para ndeshjes me Dritën

Kampionët në fuqi të Kosovës, tashmë mund të llogarisin edhe në shërbimet e lojtarit te huaj Abu Kamara, i cili në tregun e janarit iu bashkua skuadrës nga Drenasi.

Fansat e Futbollit Kosovar njoftojnë se sulmuesi i ‘Niklit’ Abu Kamara ka kompletuar gjitha dokumentacionet dhe qe nga kjo jave mund të debutoj në fanellën e ‘Tigrave’, shkruan Sporti24.com.

Kamara mund të luaj si lojtar nën moshën 20 vjeçare, ku Feronikeli ketë vit ka pasur më së shumti problem për ta gjetur një lojtar në ketë moshë për t’i dhënë hapësirë që të luaj.

‘Nikeli’ sfidën e radhës e luan në Gjilan kundër Dritës.

Image may contain: 2 people, people playing sport and outdoor