Ferizaj – Bashkimi, kështu mbyllet ndeshja

Dy skuadrat e Ligës së Parë, Bashkimi dhe Ferizaj sot kanë zhvilluar një ndeshje kontrolluese në Durrës.

Sfida nuk ka dhënë fitues, pasi ka përfunduar 1:1.

Të dy skuadrat patën raste të mira shënimi, por gola më shumë se kaq nuk kishte.

Ndryshe, trajnerët e ekipeve kanë pasur rastin ta shohin nga afër formën e secilit lojtar.

Sot Ferizajn në Shqipëri e kanë vituar tifozët e këtij klubit, Ujqit.

Image may contain: one or more people, stadium and outdoor