Fanellat më të shitura në Premierligë

Çdo tifozë në Angli ka në shtëpinë e tij një fanellë të futbollistit që e adhuron.

Faqja angleze, “B/R Football” ka publikuar një foto ku shihen pesë lojtarët nga Premierliga që kanë shitur më së shumti fanella gjatë këtij viti, shkruan IndeksOnline.

I pari në listë është Alexis Sanchez, i cili u largua nga Arsenali për në Manchester United. I dyti radhitet Pogba, e i treti Harry Kane (Tottenham).

Dy të fundit janë, “Momo” Salah (Liverpool) dhe Eden Hazard (Chelsea)./IndeksOnline/

ch