EPIKE: Tifozët e Realit me kartonë të kuq në “Bernabeu”, kërkojnë largimin e menjëhershëm të tij

Nga shkallët e stadiumit “Santiago Bernabeu” gjatë ndeshjes së radhës së Real Madrid, tifozët kanë protestuar me mënyrën e tyre tipike trupit të arbitrave dhe Federatës Spanjolle të Futbollit.

Koret e vazhdueshme dëgjoheshin përgjatë gjithë ndeshjes.

“Arminio ik tani!” ishte gjithashtu një nga koret e tifozëve.

Ndërkohë ndeshja në fushë është fituar nga vendasit me rezultatin 3-2.

Heroi i ndeshjes ndaj Malaga-s ishte pikërisht Cristiano Ronaldo.

Ai në fund të takimit shpërdoroi penalltinë por arrin të shënojë pasi portieri nuk devijon siç duhet topin.

Tre pikë të rëndësishme për Los Blancos që tani do të shpresojë te një hap fals i Barcelona-s ditën e diel.

344327_TS_25-11-17_9134747133_