Konfirmohet finalja, Feronikeli – Trepça ’89

Është komfirmuar finalja e DigitAlb Kupës.

Feronikeli dhe Trepça ’89 janë kualifikuar, edhe pas zhvillimit të ndeshjeve të kthimit.

 

LIVE

Trepça 89 – Vëllaznimi 0:1

 • Mbyllet ndeshja. 89shi në finale.
 • 68′ Nuk ka ndryshim tjetër në rezultat, pavarërisht rasteve të krijuara.
 • Përfundon pjesa e parë
 • 40′ Labinot Jetullah (Vëll) ‘shkarkon’ të djathtën e tij nga rreth 30 metra, por pret ‘gardiani’ Ardit Hyseni
 • 25′ Goool – Kushtrim Gashi (Vëll) përfiton nga një gabim i mbrojtjes vendase dhe pasi shmang ‘gardianin’ Ardit Hyseni gjuan dhe realizon për 0-1.
 • 01′ Jeton Dushi (Vëll) provon goditjen e tij, por gjuan vetëm jashtë portës.
 • Fillon takimi!

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: A.Hyseni, Pira, Basriu, Kqiku, Mersini, Jashari, Traore, H.Hyseni, Hoti, Rusi, Manaj. Kryetrajner: Sabit Osmani

Vëllaznimi: Muhaxhiri, Sahiti, Bardhoku, Syla, Maloku, Gashi, Jetullahu, Dushi, Rudi, Basha, Rugova. Kryetrajner: Blerim Mula

Gjyqtarë: Genc Nuza, Bujar Selimaj, Granit Hyseni, Mervan Bejtullahu

Stadiumi: “Riza Lushta” – Mitrovicë

Image may contain: one or more people, sky, grass, cloud and outdoor

LIVE

Feronikeli – Ballkani 2:0

 • Mbyllet ndeshja. Feronikeli në finale.
 • 82′ GOL – Artur Maganu i jep goditjen e fundit Ballkanit, 2:0
 • 67′ Feronikeli drejt kualifikimit në finale. Vazhdon të ruaj sigurt epërsinë e krijuar.
 • Përfundon pjesa e parë
 • 17′ Goool. Lapidar Lladrovci (Fer) përfiton nga një gabim i Almir Ajzerajt dhe realizon nga afërsia për 1-0.
 • 14′ Mevlan Zeka (Fer) shmanget bukur në zonë dhe gjuan me të djathtën, por vetëm pranë portës.
 • Fillon takimi

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Troshupa, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Millaku, Dabiqaj, Zeka, Silva, Fazliu, Rexha. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Ballkani: Hajdini, Krasniqi, Potoku, Berisha, Jashari, Adzovic, Baftiu, Kuc, Ajzeraj, Topalli, Sahiti. Krytrajner: Gani Sejdiu

Gjyqtarë: Kreshnik Vula, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Alban Shala