Edicioni i ri në Superligë nis më 17 gusht

Federata e Futbollit e Kosovës ka lëshuar një njoftim ku ka treguar datat e fillimit të edicionit të ri të garave në futbollin kosovar.

Kështu Superliga e Kosoves pritet të filloj me 17 gusht, ndërsa Liga e parë e Kosovës, një javë më pas, shkruan GazetaOlle.com.

Më posht njoftimi i plotë nga FFK:

Federata e Futbollit e Kosovës ka filluar përgatitjen e nevojshme për edicionin e ri të garave 2019/2020 dhe tashmë është përpiluar edhe orari i garave. Kësisoj, kampionati i ri në Superligë do të nisë më 17 gusht, ndërkohë klubet e Ligës së Parë garat do t’i nisin më 24 gusht, derisa ato të Ligës së Dytë më 1 shtator.