E mbani mend Robinhon? Ja çfarë i ka ndodhur

Ndoshta e mbani në mend Robinhon,  ish anëtarin e Real Madridit, Manchester Cityt dhe Milanit.

Aktualisht ai po luan në kampionatin brazilian në Serie A me Atletico Minieron, por që do të largohet.

Kontrata e tij me klubin brazilian skadon në fund të sezonit, andaj ende nuk ka pasur bisedime për kontratën e re.

 Robinho is wanted by Orlando City

Duke parë situatën e tij, Orlando City e do transferimin e tij, përcjell “GazetaOlle.com”.

Pak javë më parë, klubi amerikan i ndau rrugët me Kakan, andaj është në kërkim të një sulmuesi të ri.

Por, problemi që të dyaj palët të arrijnë marrëveshje, është paga e lartë e Robinhos.

Orlando City është i gatshëm që t’i ofroj brazilianit 305 mijë funte në muaj, por që Robinho përfiton tek Atletico Miniero 534 mijë funte në muaj.

Kështu, klubi amerikan shpreson që të gjej një mes dhe ta transferoj brazilianin./Gazeta Olle/

 Robinho joined Manchester City from Real Madrid in 2008 Robinho currently earns around £534,000 a month