E kryer, Yll Kaçaniku te Sigal Prishtina (FOTO)

Yll Kaçaniku është lojtari i ri i Sigal Prishtinës. Lajmi është bërë i ditur (edhe pse mungon zyrtarizimi) nga disa shokë të Ylli, Laurant dhe Taulant Kryeziu, të cilët kanë postuar një foto të ish-lojtarit të disa skudrave turke.

Në mbishkrimin e fotos shkruan: “U kry: Forza Prishtina”, transmeton GazetaOlle.com.

Edhe menaxheri i Sigal Prishtinës, Florian Miftari, tha sot në konferencën për shtyp se janë afër marrëveshjes me Kaçanikun.

Së fundi, Ylli luajti me Ushak Sportif të Turqisë.

yll kaqaniku