E konfirmuar, Mathijs De Ligt arrin marrëveshje me gjigantin italian

Mathijs de Ligt do të luajë në futbollon italian.

Lojtari i Ajaxit që shkëlqeu në Ligën e Kampionëve, do të vesh fanellën e Juventusit.

Menaxheri i tij, Mino Raiola ka konfirmuar sot se De Ligt ka arritur marrëveshje personale me Juventusin, raporton Gazeta Olle.

De Ligt kërkohej edhe nga Barcelona dhe klubet angleze.