E komfirmuar: RTK transmeton ndeshjet e Feronikelit në Evropë

Që nga 25 qershori skuadra e Feronikelit do filloi aventuren e re në garat evropiane.

Me 25 qershor në Fadil Vokrri, Feronikeli do luaj ndaj skuadrës, Linkoln Red të Gjibrlatarit, shkruan GazetaOlle.com.

Këtë takim dhe të tjerët pasuesë pritet ti transmetoi, Radio Televizoni i Kosovës.

“Është arritur marrëveshja ndërmjet KF”Feronikeli” me Radio Televizionin e Kosovës,për transmetimin e ndeshjeve në Evropë”, ka shkruar Blerim Vuniqi, i cili është drejtor i programacionit të sportit në RTK.

/GazetaOLLE