Dybala i mjafton Udineses

Juventusi ka vazhduar me formë të lartë edhe pas xhiros së 28-të në Serie A.

‘Zonja e Vjetër’ ka arritur të mposht 2:0 Udinesen e Valon Behramit, për t’u renditur në pozitën e parë në kampionatin italian.

Heroi i Juventusit në këtë ndeshje ishte Paulo Dybala.

Argjentinasi shënoi të dy golat, në minutat 20’ dhe 49’.

Tani sytë e Juventusit, janë ka Interi, që sonte në ‘San Siro’ pret Napolin.