Dy super-gola nga goditja e dënimit për pesë minuta

Sevilla ka kaluar në epërsi në minutat e para të ndeshjes kundër Barcelonës, duke shënuar nga goditja e dënimit.
Ever Banega realizoi një super-gol për zhbllokimin e rezultatit në sfidën e Superkupës së Evropës.

Megjithatë, nuk vonoi shumë dhe Barcelona e barazoi rezultatin përmes Leo Messit, i cili po ashtu shënoi nga goditja e dënimit.

https://www.youtube.com/watch?v=ifvdOfCDSAU

https://www.youtube.com/watch?v=kx_0SM5ztmI