Dy analistët me deklarata bombastike për afatin kalimtar dimëror (VIDEO)

Mbi 80 transferime zyrtare kanë ndodhur në futbollin e Kosovës në afatin kalimtar të janarit.

Kampion në numër është Trepça me 18 transferime, pastaj renditen Hajvalia e Drita.

Transferimet e afatit dimëror nga njohës të futbollit shihet më shumë si sasiore se sa cilësore.

Për mikrofonin e Tribuna Channel flasim, Arsim Prepolli dhe Ardian Llumnica.