Dumnica: Ja pse nuk e lash të futet Kadri Veselin te skuadra

Drejtori i Llapit, Nexhat Dumnica, që sot nuk lejoi ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli të vizitonte futbollistët e Llapit në zhveshtore, ka deklaruar se këtë e ka bërë sepse i dukej se ishte fushatë zgjedhore.

Ai ka thënë se pas turpërimit 8 me 1 nga kampioni i ri Trepça ’89 në Mitrovicë, nuk do të lejonte askënd të vizitojë tifozët edhe sikur të mos ishte fushatë.

“S’e kam pengu veç u pa që ajo është një lloj parafushate. U pa që është një lloj vizite me hipokrizi. U pa ashiqare që është politike dhe fushatë tipike”.

“Është ashiqare që shihej si vizitë politike, një lloj parafushate. Nuk na ka ndodh kurrë në jetë të biem aq poshtë si ekip dhe edhe sikur të mos ishte parafushatë nuk do ta lejoja të hynte”, ka deklaruar ai ekskluzivisht për KTV-në.