Dukagjini-Drita, befasi në formacionet zyrtare

Sot zhvillohet ndeshja e dytë e barazhit të Vala Superligës, e cila do të përcaktojë skuadrën e 12 që do të marrë pjesë në edicionin e ri të garave në elitën e futbollit kosovar.

Në Mitrovicë takohen Drita e Gjilanit dhe Dukagjini i Klinës me fillim prej orës 16:00, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Më poshtë i keni formacionet zyrtare të të dy skuadrave.

elezaj

 

Dukagjini: Haxhiaj, Bacaliu, Palushaj, Hamiti, Zallaj, Avdyli, A. Gashi, F. Gashi, Merlaku, Jetullahu, Dakaj.

Drita: Halimi, Kuka, Hashani, Dragusha, Gashi, Sejdiu, Ramadani, Kryeziu, Nexhipi, Zeneli, Livoreka.

milaim zuzaku

Fitorja e djeshme e Vllaznisë së Pozheranit ndaj Ferizajt, tregoi më së miri që edhe ekipet e Ligës së Parë mund t’i mposhtin ato të Superligës në barazh.

Për këtë arsye, Drita duhet të jetë shumë e kujdesshme ndaj Dukagjinit sot.