Driton Kuka uron ditëlindjen e Majlinda Kelmendit: Kryevepra e punës time

Xhudistja më e mirë shqiptare si dhe botërore, Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen e 29-të.

Mbretresha e xhudos është e lindur në qytetin e Pejës, ndërsa mbi supet e saj ka një numër të madh të medaljeve të fituara përfshirë edhe atë olimpike në vitin 2016 në Rio de Janeiro, shkruan Gazeta OLLE.

Lidhur me ditëlindjen e saj, trajneri Driton Kuka me anë të një postimi e ka quajtur Kelemendin si kryevepër të punës së tij.

“Urime ditëlindja. Majlinda Majlinda’s birthday. Njeriu në jetë lind dhe jeton për të krijuar! Për të lan gjurmë për veten, familjen,kombin … Kryevepra e punës time – Majlinda”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook./Gazeta OLLE

Urime ditëlindja Majlinda Majlinda’s birthday Njeriu në jetë lind dhe jeton për të krijuar!Për të lan gjurmë për veten,familjen,kombin …Kryevepra e punës time – Majlinda

Gepostet von Driton Toni Kuka am Freitag, 8. Mai 2020