Driton Kuka reagon pas vendosjes së shtatores së Majlindës në Pejë

Heroina e Kosovës dhe mbarë shqiptarëve, Majlinda Kelmendi është bërë sot me shtatore.

Shtatorja e saj, është vendosur në qytetin e lindjes, Pejë, shkruan Gazeta Olle.

Për këtë, ka reaguar në rrjetet sociale ka reaguar trajneri i Majlindës, Driton Kuka.

Më poshtë postimi i tij:

Sa madhështore po duket Peja sot …
Shtatorja e Heroines së gjallë zbriti në vendlindjen e saj!
Aty ku lindi u rrit e u ndërtua si sportiste,ku derdhi djersë e lot nga puna e sakrifica e saj sublime!
Çdo Shqiptari të vërtetë do i rritet krenaria me shekuj nga arritjet tua!