‘Dridhen’ turqit: Po na vjen Skënderbeu

Mediat turke e kanë konsideruar përballjen Beshiktash – Skënderbeu në grupin H të Ligës së Evropës, si një rikthim të heroit shqiptar, Skënderbeu në Turqi.

Madje, e përditshmja Hurriyet.com.tr në versionin ‘online’ ka publikuar një foto të Skënderbeu me kali, përcjell GazetaOlle.com

Në një tjetër foto shihet edhe flamuri kuqezi në prapavijë të Skënderbeu.

Në shkrim pasqyrohet në detaje historia e SKënderbeut dhe luftërat e tij me Osmanët, ku shkruan se ai luftoi për 25 vjet me Osmanët. Po ashtu jepen edhe detaje tjera se kush ishte Gjergj Kastrioti Skënderbeu, emrin e të cilit e mban tani klubi i Skënderbeut.

skendaa

 

flamuri