Dorëzohet Napoli, Juventus pranë titullit

Napoli është mposhtur nga Fiorentina me rezultat 3-0 në Artemio Franchi në ndeshjen e xhiros së 35-të.

Humbjen Napolit ia shkaktoi Giovani Simeone, i cili shënoi tri gola në minutat e 34-tw,  62-të dhe 90-tw.

Nga minuta etet, napolitanët kanë luajtur me një lojtar më pakë pas ndëshkimit me të kuq të Koulibalyt, shkruan Indeksonline.

Pas kësaj humbje Napoli “përshëndetët” me titullin, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje deri në fund mbetet katër pikë larg Juves.