Sot luhen 12 ndeshje të DigitAlb Kupës

Sot do të zhvillohen ndeshjet tjera të rrethit të parë të DIgitAlb Kupës, të cilat fillojnë nga ora 13:00. I vetmi takim që luhet javën e ardhshme është ai mes Luftëtarit dhe Vushtrrisë.

 

KEK-u – Feronikeli 1:1 (2:3 pen.)

 

E mërkurë – ora 13:00

Flamurtari – Trepça ’89                                  SSK

(I.Kelmendi. B. Selimaj. B.Rama)

 

Vëllaznimi – Liria                                               SSK

(H.Hjadari. F.Berisha. A.Ejupi)

 

Ferizaj – Fushë Kosova

(M.Bejtullahu. K.Bajrami. S.Haziri)

 

Dukagjini -Trepça

(B.Gashi. D.Preniqi. F.Sekiraqa)

 

Hajvalia – Vllaznia (P)

(G.Nuza. J.Musolli. E.Zeqiri)

 

Rahoveci – Prishtina

(G.Shala. V. Kelmendi. F.Jakupi)

 

Tefik Çanga – Besa

(S.Isufi. R.Hyseni.F.Abrashi)

 

 

Ballkani – Drita

(N.Rraci. E.Baliqi.G.Mehmeti)

 

Drenica -Behari

(L. Mustafa. I.Ceraviku.A.Peshteri)

 

Bashkimi (K) – Llapi

(M.Baliu. S.Berisha. B.Morina)

 

Istogu – 2-Korriku

(K.Vula. B.Batalli. B.Kepuska)

 

Vitia – Gjilani

(T.Maloku. A.Latifi.M. Berisha)